CTech, 25 Şubat-03 Mart 2018 tarihlerinde Suudi Arabistan’ın başkenti Riyad’da düzenlenen 4. Silahlı Kuvvetler-Yerli Üretimi Destekleme Fuarına (AFED 2018) katılım sağladı.

Suudi Arabistan’ın 2030 Vizyonu çerçevesinde “Üretimimiz Gücümüzdür” sloganıyla düzenlenen AFED 2018, bu yıl ilk kez Türkiye’nin şeref konuğu olarak katılması ile uluslararası bir fuar niteliği kazanarak 120 binden fazla ziyaretçiye kapılarını aralamıştır.

Fuar Kapsamında CTech yetkilileri; Frekans Atlamalı X Band Uydu Terminali (X Band EPM Modem), İHA’lar için BLOS ve LOS Haberleşme Çözümleri, Siber Güvenlik Ürünleri, Modelleme Simülasyon Alanında JAMIDS (Joint Air and Missle Defense Simulation) ile RIKA (Radar Signal Prediction and Analysis) Yazılımları, 3G/4G Hatları Üzerinden Gerçek Zamanlı HD Kalitesinde Görüntü Aktarımını Sağlayan MODEO ve MOBIoT Ürünlerini bölgenin ve ülkenin önde gelen tedarik makam yetkilileri ve yöneticilerine tanıtarak ticari ve stratejik iş birliklerinin kuvvetlendirilmesi için görüşmeler gerçekleştirmiştir.