SPY

SPY

Kolluk kuvvetleri için durum farkındalığı, karmaşık ve yüksek dinami yüksek ortamlarda oldukça önemli ve kritiktir. Devlet ve yerel otoriteler (polis ve itfaiye gibi) kendilerine günlük görevlerinde yardımcı olacak video gibi daha zengin bir kaynaktan gelecek güvenilir verilere ihtiyaç duyarlar.

Spy projesinin amacı, kolluk kuvvetlerinin ihtiyaçlarına ve mobil ortamlara adapte olmuş, yeni, otomatik ve akıllı bir takip çerçeve yapısını tasarlamak, geliştirmek ve test etmektir. Sistemin bu mobil özelliği, akıllı gömülü sistem çözümleriyle, alan hizmetleri için uyarı bazlı durum tespitlerini ayrıştırarak kablosuz ağlar üzerinden aktarılan veri miktarını azaltmak gibi bir yetenek kazandırmaktadır(çalınan objeler, davranışlar, takip ve tanımlama).

SPY projesi bu amaca yönelik olarak halihazırda var olan ve PC tabanlı uygulamalarda yer alan görsel ve işitsel algoritmaları, mobil ve tahmin edilemeyen yapılara uyarlama ve genişletme yöntemiyle kullanmaktadır. Kural motorları ve tek başına çalışabilen bir ontoloji yardımıyla çevrede olanları anlamak ve tespit etmek için kullanacaktır.

SPY projesi ayrıca veri bütünlüğü, akıllı sıkıştırma ve veri koruma yeteneklerine sahip yeni bir protokolü tanımlayıp gerçekleyecektir. Bu özellikleriyle güvenli ve birlikte çalışılabilir kablosuz medya verisi bu tip ortamlarda sağlanabilecektir.

SPY projesinin bir diğer özelliği ise kullanıcıya olayın sezgisel ve kapsamlı resmini kendi şartlarına uyarlanmış olarak sunan yeni ve uyarlanabilir bir etkileşim çözümü tanımlamaktır