IDEF’15

Basından

Doğan Haber Ajansı
ULUSLARARASI SAVUNMA SANAYI FUARINDA TURKSAT 6A UYDUSUNUN TELEMETRI SISTEMLERINI YERLI SERMAYE ILE YAPACAK BILISIM FIRMASININ STANTI BUYUK ILGI GORDU. FOTO-ILHAN PARCALI-ISTANBUL-DHA

ULUSLARARASI SAVUNMA SANAYI FUARINDA TURKSAT 6A UYDUSUNUN TELEMETRI SISTEMLERINI YERLI SERMAYE ILE YAPACAK BILISIM FIRMASININ STANTI BUYUK ILGI GORDU.
FOTO-ILHAN PARCALI-ISTANBUL-DHA

TÜYAP Fuar Merkezi’de düzenlenen Uluslararası Savunma Sanayi Fuarı (İDEF’15)’te C Tech firmasının USB yardımıyla laptop ve bilgisayarlardaki dosyaları şifreleyerek, bilgilerin çalınmasını önlemek için geliştirdiği ürün ilgi gördü.

BASIN BÜLTENİDİR

2019 yılında fırlatılması planlanan Türksat 6A uydusunun konsorsiyum üyeleri arasında yer alan C Tech Bilişim Teknolojileri firmasının siber güvenlik alanında yaptığı yeni teknoloji ürünleri fuarda sergilendi. Türksat 6A uydusunun telemetri sisteminin tamamen yerli sermaye ile kendileri tarafından üretileceğini açıklayan C Tech Bilişim Teknolojileri Genel Müdürü Cüneyt Fırat, şunları söyledi:
“Türksat 6A uydusu ihalesinin konsorsiyumunda yer aldık. Aselsan ve TAI ile birlikte konsorsiyumda yer alan C Tech’in bu teknolojideki sorumluluğu uydunun yer istasyonuyla olan haberleşmesini sağlayacak bizim telemetri sistemi dediğimiz haberleşme sisteminin yerli olarak geliştirilmesi. Uydunun 2019 yılında tamamlanarak fırlatılması planlanıyor. Fırlatıldığında üzerinde bizim telemetri sistemimiz olacak. Bizim açımızdan uzay çalışmaları alanında bu bir aşama. Böylesi bir uydu Türkiye’de ilk kez yapılıyor olacak. Haberleşme uydusu ilk kez yapılıyor olacak. Biz de bundan dolayı gurur duyuyoruz.
Siber güvenlik alanında çalışmalar yürütüyoruz. Kamuda, savunmada ve kişisel kullanımda ‘Security’ isimli ürünümüz var. Laptoplarda ve bilgisayarlarda istediğiniz dosyayı USB ile şifreleyebileceğiniz bir çözüm. Bu anahtar olmadan dosyalarınız başkası tarafından görünemez. Laptopu kaybettiğiniz yada içerisine sızılmaya çalışıldığı zaman şifrelenmiş dosyalar görünmüyor. Oldukça itibar gören bir ürün”

 

Bu video Adobe Flash Player’ın son sürümünü gerektirmektedir.

Adobe Flash Player'ın son sürümünü indirin.

 


http://www.dha.com.tr/haberdetay.asp?Newsid=927911