Screenshot_2SAHA İstanbul Savunma, Havacılık ve Uzay Kümelenmesi derneği 17 Mart 2015 tarihinde Teknopark İstanbul bünyesinde kurulmuştur. Derneğinin en önemli kuruluş amacı da İstanbul’da bulunan savunma sanayisi, havacılık ve uzay endüstrisi alanında hizmet verebilecek firmaların işbirliği ve sinerjisini arttırmaktır.

Günümüzde artan rekabet ile birlikte bu konuda yapılan çalışmaların daha verimli hale gelmesine odaklanan SAHA İstanbul, teknoloji alanında fark yaratacak ürün ve projelerin uluslararası alanda  daha çok aktif hale gelmesine  rehberlik etmeyi amaçlamaktadır.

10-12 Kasım 2015 tarihinde, Ankara’da IRN tarafından düzenlenecek, Türkiye’nin savunma, teknoloji, havacılık ve uzay stratejisi ile ilgili Bakanları ile üst düzey kamu ve özel sektör yöneticilerinin de katılım sağlayacağı Turkey Defence Week Sempozyumu’na konuşmacı olarak yer alacak olan; C TECH BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ A.Ş Genel Müdürü ve SAHA İstanbul Başkan Yardımcısı  Dr. Cüneyd Fırat SAHA İstanbul’un vizyonu, amaçları ve mevcut durumuna ilişkin bir konuşma ve sunum yapacaktır.